Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

моя правда

11 марта´08 19:34 Просмотров: 260 Комментариев: 0
Чому людям дозволено казати неправду? Хто дає на це право? І як неправда може існувати? Хто її придумав і ч и змогли б ми без неї обійтись?
Одного разу на каналі діскавері була передача про одне плем’я в нетрях амазонка, у якого не було слова, що означало б поняття «брехня». Вони просто не вміли брехати! Уявляєте, це найщиріші люди. Їхній словниковий запас на кілька порядків більший, ніж у будь-якого іншого існуючого племені. Але всі ті тисячі слів не мають ніякого значення, якщо ти їх використовуєш не за призначенням, тобто кажеш неправду.
Змогли б ви так розпоряджатися своїми словами?
А ще одна меленька особливість цього племені – це те, що в них нема одягу .
Вони щиро дивувались першим науковцям, які їх знайшли: навіщо ті понадягали на себе шкіру тварин, яка їм ніколи не належала? Чи пов’язані відсутність неправди і відмова від одягу – хто знає… Та ті науковці одразу ж пішли геть звідти. Вони не хотіли принести з собою брехню в цю маленьку утопію на землі.
То може це й був той рай на землі, про який пишуть в книжках? Може, це всього-на-всього придумано хворою уявою вчених? Але, погодьтесь, дуже приємна вигадка! Адже як людина може жити без відчуття, що її обманули, чи вона обманула когось? Брехня робить наше життя приємнішим. Це один із тих не багатьох нешкідливих наркотиків, до яких людина швидко звикає. Неправда допомагає нам проіснувати в суспільстві. І те, як ми приходимо до висновків, що необхідно сказати неправду саме зараз і саме цій людині – незбагненна загадка. Страх? Не думаю. Швидше, бажання не розізлити її. Чому дитина, яку мамуся застукала з сірниками, все звертає на якогось Сашу-Колю-Наташу? Боїться гніву? Ні, боїться розгнівати маму, бо любить її. А що може бути гірше розлюченої, розчарованої, ображеної людини, яку ти так любиш?
Тваринний інстинкт – страх, а людський – любов. А разом вони, як це не сумно, породжують неправду…

ВИБАЧТЕ ВСІ, КОМУ Я КАЗАВ НЕПРАВДУ, Я ВАС ЛЮБЛЮ!
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама