Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Результати соцопитування.

18 мая´08 23:49 Просмотров: 712 Комментариев: 7
Осьдечки вони)))
Прошу не зважати на якість написаного тексту і на неоковирність окремих мовних зворотів (сподіваюся, викладачі також не зважатимуть=)

Одна дрібничка, яка не втрапила в цю роботу.
Це опитування - прикольне, торкається актуальної теми, і навіть не позбавлене оптимізму, проте... АБСОЛЮТНО НЕ Є РЕПРЕЗЕНТАТИВНИМ. Отака вже я безсовістна і несумлінна.

Хіба це опитування, спитали б мене. Майже всі без винятку учасники - якісь такі розумні, начитані, мають чітко сформовані смаки, обгрунтовують свої позиції, а ще й (фі, мовєтон) прагнуть чогось навчитися і пізнати нове.... Може, це того, що я опитала не середньостатистичних молодих українців, а лишень своїх друзів???

Друзів...
Слава богу, що ви всі є. І слава богу, що ви всі такі.
Я була щаслива дізнатися про вас більше.

Люблю,
Обіймаю.
Шкрьобаю бакалаврську....
...з думкою про вас.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Персонаж фільму, знятого 30 років тому, стверджував, що зовсім скоро не буде ні книжок, ні театру, ні кінотеатрів – замість того всього скрізь пануватиме телебачення. Сьогоднішні прогнози, що звучать то тут, то там, видаються не більш оптимістичними. Комп‘ютер, Інтернет, віртуальне спілкування – вважається, що більшість молоді віддає перевагу цим речам перед іншими видами дозвілля, з яких найсильніше страждає читання. Радянське суспільство колись могло пишатися званням найбільш начитаного та літературно “підкованого”. Яке майбутнє чекає на пострадянське суспільство - ось головне питання, на яке спробує відповісти автор даного опитування.
Метою дослідження є простежити тенденцію: що найчастіше читають молоді українці, чи бачать у цьому занятті задоволення. Як стверджує громадська думка, нове покоління замало часу приділяє читанню, майже не знає літератури, насамперед, класичної, не ходить до бібліотек та взагалі забуло, що таке справжня книжка. Неабияку роль у цьому процесі, як вважається, відіграють сучасні мультимедійні технології, що нібито спрощують сприйняття та заощаджують час. Опитування має на меті підтвердити або спростувати цю думку.
В анкетуванні взяли участь 50 людей: учні, студенти та молоді спеціалісти, середній вік опитуваних – 21 рік.

Автор дослідження схильний вважати, що песимістичні прогнози не підтверджуються. На перший погляд здавалося б, що молоді люди читають книжки лише коли їх змушують це робити (наприклад, задають в школі чи університеті). Проте, таку відповідь дали лише 22% опитуваних. Натомість 78% зазначили, що читають літературу для задоволення та полюбляють проводити час із книгою (діаграма 1). Значна частина учасників опитування обгрунтувала цілком чіткі та сформовані смаки у художній літературі: серед своїх уподобань улюблені твори класичної літератури перерахували 17% респондентів, твори сучасних авторів – 14%. 23% віддали перевагу професійній літературі, при цьому, лише 2% зізналися, що читати їх змушують домашні завдання (діаграма 2). “Краще взагалі нічого не читати” – так вважають лише 6% опитуваних.
Дослідження також виявило, що представники нового покоління не шкодують часу на читання. Більшість полюбляє робити це вдома (39%) або будь-де у вліьний час (35%). 16% читають в транспорті, 10% - на роботі чи на заняттях (діаграма 3).
Незважаючи на розвиток новітніх технологій, найбільше цінується серед молодих читачів традиційна паперова книга. Їх полюбляють читати 82% опитуваних. По 6% віддають перевагу читанню електронних версій з монітора та роздруківкам комп‘ютерних текстів (діаграма 4). 25% респондентів регулярно роблять покупки у книгарнях та на книжкових ринках, 23% зізналися, що збирають домашню бібліотеку. Разом з тим, значна кількість учасників опитування не купує книжки, оскільки скачує їх в Інтернеті (15%), бере у бібліотеці чи у знайомих (13%), не має часу читати (2%) або вважає книжки дорогим задоволенням (2%). (діаграма 5). 72% пригадують, що протягом останнього місяця купили принаймні одну книгу (діаграма 6).
Можна багато сперечатися щодо ролі Інтернету та інших засобів мультимедіа у змінах в дозвіллі нового покоління. Частина опитуваних саме з Інтернету дізнається новини (53%), знаходить і читає в глобальній мережі будь-що, в тому числі й літературні твори (12%), швидше скачає книгу, аніж купить її (15%). Проте менше уваги, ніж очікувалось, респонденти приділили іншим мультимедійним засобам: DVD та аудіокнигам. Здавалося б, розвиток новітніх засобів комунікації мав би призвести до погіршення становища бібліотек. Проте, ці заклади досі регулярно відвідують 13% опитуваних. 53% до бібліотеки записані, але відвідують нерегулярно. Лише 15% зовсім не відвідують бібліотеки, посилаючись на брак часу, 9% вважають їх пережитком минулого. Разом з тим, за рахунох Інтернету значно впав рейтинг щоденних газет. Купують їх лише 2% учасників опитування, переважно з них дізнаються новини 5%.
Темою останнього запитання анкети став буккроссинг. Це молодіжне захоплення, що стрімко розвивається на Заході, покликане розвинути у молодих людей культуру читання та підвищити популярність друкованої книжки, і разом з тим передбачає рух, активність та елемент таємниці й пригоди. Рух буккроссерів кілька років тому з‘явився й в Україні, проте ще не набув широкої популярності. Взагалі не знають про буккроссинг 38% опитуваних, чули про нього, проте ставляться байдуже – 31%, цікавляться та хотіли б спробувати 25%. Не підтримують це явище в принципі 6% - зокрема, учасники опитування вважають, що впроваджувати таке явище в Україні поки що не дозволяє рівень культури. Жодного справжнього буккроссера опитування, на жаль, не виявило. Кажуть, ці люди полюбляють ховатися і нечасто видають себе.
Пожаловаться
Комментариев (7)
Отсортировать по дате Вниз
Зося_Квітнева    20.05.2008, 19:58
Оценка:  0
Зося_Квітнева
...цікаво вийшло!
молодець :4:
Щасти!!!
зелений_ґудзик    20.05.2008, 17:10
Оценка:  0
зелений_ґудзик
Ти таки змогла! Молодець!
Ivan_ST    19.05.2008, 11:38
Оценка:  0
Ivan_ST
Успіхів.
А я все ж таки не зрозумів хто такі ті буккроссери :01:
Пустельник_    19.05.2008, 11:38
Оценка:  0
Пустельник_
До поста з анкетою -комент №1, розповіла, як сама розумію. Можеш пошукати їх в гуглі))))))))
МатериалистЪ    19.05.2008, 11:24
Оценка:  0
МатериалистЪ
Бажаю успіхві :62:
МатериалистЪ    19.05.2008, 11:06
Оценка:  0
МатериалистЪ
А пафосу, а апломбу... Втім, піні, гадаю, що все нормально :62:
Пустельник_    19.05.2008, 11:06
Оценка:  0
Пустельник_
Пафос і апломб - це ми вміємо)))))

За 40 хвилин передзахист бакалаврської...... оце буде справді пафос))))
О безсонні студентські ночі..... =(
Реклама
Реклама