Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Цікаві факти про обличчя в ЗМІ

31 мая´08 13:16 Просмотров: 1383 Комментариев: 1
Засоби масової інформації висвітлюють і пропагують сучасні основні культурні стандарти фігури, розмірів тіла, а також важливість краси, пов’язуючи їх з іншими символами престижу, щастя, кохання та успіху для жінок. Постійне акцентування уваги на ідеал худих жінок через різні засоби інформації може призвести до його інтернаціоналізації. ЗМІ подають цей образ як досяжний і реальний. І доки жінки не подивляться в обличчя реальності, що відображається в дзеркалі, вони продовжуватимуть порівнювати себе з нелюдським ідеалом.

У 1992 році дослідження десяти найпопулярніших та найчитабельніших американських журналів показали, що у жіночих журналах друкувалося в 10,5 разів більше статей, присвячених дієтам та схудненню, ніж у чоловічих. Такі журнали як “Seventeen”, “Sports Illustrated”, “Teen”, “Ebony”, “Young Miss”, “Jet”, “Newsweek” та “Vogue” складають більшу половину всієї читабильної продукції американської молоді. Дослідження змісту “Seventeen Magazine” (молодіжного журналу, що має найбільший тираж) за 1945, 1955, 1965, 1975, 1985 і 1995 роки показало, що найбільший відсоток з усього надрукованого припадає на статті, присвячені зовнішності. У 70-х роках аналіз публікацій “Ladies Home Journal”, “Mc Call's” та “Good Housekeeping Magazine” показав, що домінуючою їх темою було: для жінки шлюб є неминучим, і щоб „підчепити” чоловіка, вона повинна бути менш обізнаною і освіченою за нього, більш пасивною і вести зразковий спосіб життя.

П’ять популярних жіночих журналів були досліджені на наявність публікацій про ідеальну фігуру, вагу та про розуміння моралі та етики. За останні 20 років значно збільшилася кількість статей та рекламних оголошеннях про харчування, слідкування за вагою та про фітнес. У них, зокрема, йдеться про брак самоконтролю, лінощі та потурання своїм слабкостям, що призводять до зайвої ваги.

Було проаналізовано також теми харчування та фітнесу в популярних молодіжних жіночих журналах за період з 1970 по 1990 роки. Головною метою правильного харчування та занять фітнесом було бажання схуднути і стати ще привабливішою. Особливе значення та частота повідомлень про фітнес значно збільшилися протягом цього періоду, і фігури моделей стали ще менш округлими, з вигином від стегон до талії, що плавно звужувався.

Зіставлення змісту “Ebony”, “Essence” та “Ladies' Home Journal” показало, що в журналах, орієнтованих на чорних читачів -- значно більший відсоток реклами алкогольних напоїв. Компанії-виробники тютюнової продукції також, здається, основним своїм сектором споживачів, як показали їхні рекламні оголошення, обрали чорношкірих людей. Аналіз рекламних оголошень засвідчив, що 69% жіночих телевізійних персонажів – худі, і лише 5% з них мають зайву вагу. Середньостатистична людина щодня бачить від 400 до 600 рекламних оголошень. За шістдесят років життя ця цифра сягає 40-50 мільйонів. Кожна одинадцята реклама -- про красу.

У 20-х та наприкінці 60-х років, коли кількість жінок на керівних посадах зросла, жіночий ідеал краси став стрункішим, як це відображено у випусках “Ladies Home Journal та Vogue”.

Дослідження, що стосуються кількості випадків захворювань на анорексію протягом 50-річного періоду, виявило, що коливання кількості випадків цього захворювання серед 10-19-річних дівчат співпадали зі зміною моди та її ідеалів жіночого тіла. Худий ідеал передував часам, коли кількість випадків анорексії була найбільшою.

Для порівняння було взято найпопулярніші жіночі журнали – “Home Journal”, “Cosmo” та чоловічі – “Popular Mechanics”, “Sports Illustrated”. Мета порівняльного аналізу полягала у встановленні кількості рекламних оголошень про дієтичні продукти харчування. У 48 випусках жіночих журналів їх загальна кількість склала 63 оголошення. У чоловічих – лише 1.

Опитування студенток Стенфордського університету показало, що після прочитання жіночих журналів 68% їх стали вважати свою зовнішність гіршою.

Тенденція порівнювати себе з моделями, які зображуються на сторінках газет і журналів та на телебаченні, зростає з віком.

Люди, яким показували знімки струнких моделей, мали в результаті нижчу самооцінку, ніж ті, яким показували фотографії моделей з нормальною або зайвою вагою. Результати також показали, що повні люди відчували великий тиск на них з боку медіа, своїх ровесників та членів родини, які постійно підштовхували їх до схуднення.

Споглядання ідеалізованих образів призводило до заниження самооцінки та задоволення своєю зовнішністю. Це викликало депресію, сором, вину, незадоволення власним тілом та стрес. Існує прямий зв’язок між рекламою та симптомами невпорядкованогохарчування.

Під час дослідження, проведеного в 1998 році, дівчатам віком від 14 до 18 років показували знімки моделей. Дівчата, які переглядали звичайні фото, оцінювали себе та свою зовнішність більш критично та негативно аніж ті, яким показували знімки моделей із зайвою вагою (доданою за допомогою комп’ютера).

Дослідження, проведені у 1998 році показали, що жінки порівнюють себе зі знімками жінок навіть тоді, коли їх не просять це робити. Було також доведено, що жінки, які й до того були незадоволені своїм тілом, оцінювали його ще гірше і починали жалітися на зайву вагу після перегляду знімків моделей.

Більшість жінок незадоволені своїм тілом, починають турбуватися про зайву вагу вже після перегляду декількох знімків з ідеальними фігурами. А що ж робити з тієї безліччю красивих картинок та екранних образів, які їм доведеться ще бачити протягом життя?
Пожаловаться
Комментариев (1)
DerEiner    06.06.2008, 23:15
Оценка:  0
DerEiner
Ой, да кто на эти стандарты смотрит :02:
Реклама
Реклама