Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

А може й нашій владі не завадило б???

12 июля´08 2:06 Просмотров: 370 Комментариев: 0
Як повідомляє радіо "Свобода", якщо президент Румунії не накладе вето на новий закон, румунське телебачення невдовзі буде змушене показувати принаймні половину «добрих» новин.
За такий закон два тижні тому одностайно проголосували румунські парламентарі. Проти нового закону виступили журналістські та правозахисні організації, які називають новий закон «абсурдним» і таким, що намагається обмежити свободу слова. Румунські журналісти не знають, плакати їм чи сміятися від нового закону. «Не випадково такі провідники дадаїзму, сюрреалізму та театру абсурду, як Трістан Тсара та Ежен Еонеску були народжені саме в Румунії. Ми любимо цю країну, бо вона продовжує породжувати підтвердження того, що тут живе невмирущий гумор. Але інші, трагічніші періоди нашої історії нагадують про те, що не лише половина новин мали бути «добрими», а всі 100%», – згадує часи диктатора Чаушеску румунський медіа-експерт Мірча Тома.

Він, як і багато інших його колег-журналістів, та навіть міжнародних організацій, занепокоєні тим, що парламентарі намагаються регламентувати свободу слова. Представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації у вівторок звернувся до президента Румунії з проханням не підписувати цей закон. Він говорить, що «наказ чи навіть визначення, що таке «добра» чи «погана» новина є грубим втручанням у редакційну свободу, і, крім того, не відповідає потребам аудиторії».

Парламентарі, які пропонували закон, пояснюють його турботою про слухача, адже, на їхню думку, на румунську аудиторію ллється потік негативної інформації, яка засмучує виборця. Оглядачі зауважують, що дійсно, з падінням режиму Чаушеску глядачі почали не лише дізнаватися про дійсний стан справ у своїй країні, але і чути про те, що десь щодня відбуваються вбивства, зґвалтування, чи автомобільні катастрофи.
А подивишся наші випуски новин, то жити не хочеться. А найприкольніше, коли веселим голосом ведучий новин звітує "На шахті такій-то загинуло скільки-то шахтарів", "Розбився літак, жертв стільки-то" чи щось подібне.
Хоча, що я хочу від цієї влади:) Ні закордонні зазіхання, ні техногенні катастрофи, ні скорочення кількості населення — ніщо не становить для української держави такої небезпеки, як її власне керівництво. Так вважають експерти, які досліджували функціональність майже 180 держав світу.
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама