Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Пітьма перед світанком

Отредактирована 4 мая´10 6:44 Просмотров: 1285 Комментариев: 8
Нічна темрява згущається перед світанком. Подібно до цього, як зазначали автори книги «Зоар» майже 2000 років тому, найбільш темний час в історії людства настане перед його духовним пробудженням. Протягом століть, починаючи з АРІ, автора книги «Древо Життя», що жив в XVI столітті, каббалісти стверджували, що час, про який говорить книга «Зоар», - це кінець XX століття. Вони називали його «останнім поколінням».

Каббалісти зовсім не мали на увазі, що всі ми загинемо в якомусь апокаліпсичному величному катаклізмі. У каббалі поняття «покоління» передбачає духовний стан. Останнє покоління - це останній найвищий стан, який тільки може бути досягнуто. Таким чином, каббалісти стверджували, що пора, у яку ми живемо - початок XXI століття, стане часом появи покоління, готового до духовного сходження.

Проте вони також говорили, що ми не можемо продовжувати розвиватися, як раніше, якщо хочемо щасливих змін у майбутньому. Сьогодні, якщо ми бажаємо рости, то нам необхідний наш свідомий, добровільний вибір.

Поява останнього покоління, покоління добровільного вибору, як будь-яке починання або народження, процес непростий. До останнього часу відбувався розвиток наших нижчих бажань (від неживого рівня до розмовного), які не зачіпають духовний. Тепер же духовні решімот (духовні гени, якщо хочете) проявляються в мільйонах людей, вимагаючи реалізації в реальному житті.

Коли ці решімот проявляються у нас вперше, ми ще не маємо відповідного методу для роботи з ними. Вони подібні до абсолютно нової технології, яку належить вивчити, перш ніж застосовувати. Значить, в процесі навчання ми продовжуємо користуватися старим мисленням, яке допомагало нам усвідомити бажання нижчого рівня, одночасно намагаючись виявити нове. Не дивно, що воно не працює і нас охоплює розчарування.

Коли ці решімот пробуджуються в людині, в ньому виникає невіра в свої сили, що змінюється пригніченим станом, і так продовжується до тих пір, поки вона не зрозуміє, як слід ставитися до своїх нових бажань. Це зазвичай відбувається, коли застосовується мудрість каббали, початкове призначення якої - справлятися з духовними решімот, як було описано в першій частині.

Якщо ж людина не здатна знайти рішення, вона починає пригнічувати нові бажання і може піти з головою в роботу, придбати всякого роду дурні звички, або вживати інших заходів, щоб заглушити проблеми, намагаючись уникнути необхідності - вчитися справлятися з невиліковним болем.

Подібна криза може стати причиною неймовірних страждань на особистому рівні, але вона не здається досить серйозною проблемою, здатною порушити стійкість соціальної структури. Проте варто духовним решімот одночасно проявитися в багатьох мільйонів людей, особливо, якщо це відбудеться в різних країнах, і ось - глобальна криза в наявності. Глобальна ж криза вимагає глобальних рішень.

Абсолютно ясно, що сьогодні людство опинилося в такій ситуації. Депресія в Сполучених Штатах Америки досягла безпрецедентного рівня, та й в інших розвинених країнах картина не набагато краще. У 2001 році за повідомленнями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) «депресія є основною причиною недієздатності в більшості країн».

Іншою серйозною проблемою сучасного суспільства є тривожне зловживання наркотиків. Наркотики використовувалися завжди, але в минулому головним чином в медицині і магії, в той час як тепер їх вживання широко поширилося серед молодих людей, що намагаються полегшити почуття спустошеності, що охоплює їх. Оскільки депресія посилюється, зростає і вживання наркотиків, збільшуючи число пов'язаних з ними злочинів.

Ще один аспект кризи - проблеми сім'ї. Інститут шлюбу завжди був символом стабільності, тепла, захисту, але більше не є таким. За свідченням Національного центру медичної статистики кожна друга подружня пара проходить через розлучення, і ці дані справедливі для всього західного світу.

Більш того, щоб ухвалити рішення про розлучення, парам зовсім не обов'язково проходити через важку кризу, пов'язану з конфліктом. Сьогодні навіть подружжя у віці 50-60 років не можуть знайти причин для збереження сім'ї, коли діти покидають будинок. Оскільки їхні доходи стабільні, вони не бояться відкрити нову сторінку життя у віці, який ще кілька років тому вважався невідповідним для подібних кроків. У нас навіть з'явилася назва для цього явища - «синдром спорожнілого гнізда». Проте справжня причина полягає в тому, що коли діти покидають рідну домівку, у подружжя не залишається нічого, що могло б утримати їх разом, оскільки вони просто не люблять один одного.

Ось вона - справжня порожнеча: відсутність любові. Якщо згадати, що всі ми були створені егоїстами якоюсь силою, яка бажала віддавати, у нас з'являється шанс. Врешті-решт, приклавши певні зусилля, ми вирішимо цю проблему.

Однак сучасна криза є унікальною не тільки своїм загальносвітовим характером, а й своєю багатогранністю, що робить її всеосяжною і важко регульованою. Ця криза спостерігається, практично, у кожній сфері людської діяльності - особистій, громадській та міжнародній, в науці, медицині й у кліматі планети. Наприклад, ще кілька років тому тема «погода» була порятунком для людини, якій нічого було сказати з іншого приводу. Сьогодні ж всі ми повинні розбиратися в кліматичних тонкощах. Зміна клімату, глобальне потепління, підвищення рівня води в морях і початок нового сезону ураганів стали злободенними темами розмов.

«Велика відлига» - так іронічно назвав стан планети Джеффрі Ліїн у своїй статті, опублікованій в «Індепендент» 20 листопада 2005 року. Стаття Ліїна має назву: «Велика відлига: глобальна катастрофа відбудеться, якщо крижані шапки Гренландії розтануть», в ній є підзаголовок: «Зараз вчені говорять, що вони зникають набагато швидше, ніж очікувалося».

Погода - не єдине лихо, що замаячило на горизонті. 22 червня 2006 в журналі «Нейчер» було опубліковано дослідження Каліфорнійського університету, в якому стверджувалося, що в розломі Сан-Андреас накопичилася напруга, достатня для наступної великої катастрофи. За словами професора Юрія Фіалко з океанографічного інституту Скріппса при Каліфорнійському університеті, «розлом являє собою значну сейсмічну загрозу і вже готовий послужити поштовхом до наступного потужного землетрусу».

Звичайно ж, якщо нам вдасться пережити бурі, землетруси і підйом води в морях, завжди знайдеться який-небудь місцевий «Бін Ладен», який нагадає нам про те, що наші життя можуть стати значно коротші, ніж ми планували.

І останнє, але не менш важливе: існують проблеми, пов'язані зі здоров'ям людини, які вимагають нашої уваги - СНІД, пташиний грип, коров'ячий сказ і, звичайно ж, «стара гвардія» - рак, серцево-судинні захворювання і діабет. Тут можна згадати і багато іншого, але ви, можливо, вже вловили суть. Деякі з перерахованих проблем, пов'язаних зі здоров'ям людини, не нові, але вони згадуються тут з причини їх поширення по всій земній кулі.

Висновок: стародавня китайська приказка говорить: «Коли хочеш когось проклясти, скажи:«Бажаю тобі жити в часи змін». Наш час, воістину, такий, але він є не прокляттям, а, як обіцяно книгою «Зоар», - пітьмою перед світанком. Тепер давайте подивимося, чи знайдеться рішення проблеми.

Из книги М. Лайтмана ""

- всегда в эфире!

Теги: Каббала, зоар, криза, людина, людство, останнє покоління, депресія
Мне нравится! Понравилось: 2
Пожаловаться
Комментариев (8)
Отсортировать по дате Вниз
suvoymas    02.04.2010, 12:47
Оценка:  0
suvoymas
Обезопасить себя от его воли. Но тогда опять причем тут любовь? Нормальная "подсидка" руководства. Придуманный социумом "соревновательный момент". Лучший на верху, а худший - помойка.
yeorsh    02.04.2010, 13:56
Оценка:  0
yeorsh
Какого "руководства"? Что-то не понял )
А Любовь это самое главное. Без нее не было бы ничего. Хотя мудрецы как-то спорили, кому лучше, родившемуся или неродившемуся. Решили что неродившемуся. А Вы как думаете? )
suvoymas    03.04.2010, 19:36
Оценка:  0
suvoymas
"Руководство" - Творец. Родившемуся лучше. Но разве для того мы рождаемся, что бы изучать теории, постулаты которых нам предлагают принимать на ВЕРУ(такую же как и в религиях). Не получается ли так, что стремясь повторить чужой опыт(например каббалистов), мы перестаем жить СВОЕЙ жизнью?
yeorsh    03.04.2010, 21:05
Оценка:  0
yeorsh
А что такое СВОЯ жизнь? Разве мы не верим всем вокруг по любому поводу, прежде чем узнаем правду на ощупь? Что из того, что Вы переняли от окружения, родившись изначально нолём, Вы можете назвать СВОИМ? Тело как чистый лист, на котором отметились, все кого повстречал в жизни. И причем тут религия?
suvoymas    02.04.2010, 12:42
Оценка:  0
suvoymas
Просто коллапс. И как же это Творец создал такой несовершенный мир? А раз ТВОРЕЦ, то когда -то не было и "результата творения", и когда нибудь опять не будет. Смысл "ковыряться", если "отец" готов уничтожать своих детей? А может смысл в движении к Творцу: приобрести ЕГО силу, и таким об. обезопасит
yeorsh    02.04.2010, 13:44
Оценка:  0
yeorsh
"Этот мир" создало наше ограниченное воображение, достаточно давно, чтобы он казался нам "истинной реальностью". Творец создал только желание получать и разложил наслаждения по полочкам. Хочешь с нижней полки - бери, хочешь с полки повыше - дорасти до нее. Разве дети не падают учась ходить?
suvoymas    03.04.2010, 19:48
Оценка:  0
suvoymas
"....-дорасти до нее"- красивое обьяснение. Только растем физически мы непроизвольно, а "духовно" по желанию. Выходит Творец сделал нас духовно убогими, что бы было чем заняться в будущем? Т.е. СОВЕРШЕНСТВО создает уродство. А как же яблоко от яблони...?
yeorsh    03.04.2010, 21:17
Оценка:  0
yeorsh
Творец создал нас совершенными в один миг. Но только самостоятельное ощущение жизни из НИЧЕГО занимает длительный процесс в наших ощущениях. Вспомните теорию относительности Эйнштейна. Все зависит от позиции наблюдателя относительно объекта.
Реклама
Реклама