Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Криза

28 апреля´10 5:58 Просмотров: 871 Комментариев: 0
Очевидність кризи

Загальна світова криза людства очевидна - депресія, наркотики, розпад сім'ї, терор, некерованість суспільних систем, небезпека застосування атомної зброї, екологічні удари тощо. Наприклад, згідно з даними, опублікованими Єврокомісією в "Зеленій книзі" ("Gruenbuch") європейці страждають від найсильніших депресій, що є причиною 58.000 самогубств на рік, а 30% громадян Євросоюзу страждають розладом психіки.

Невідворотно наростає загроза існуванню людства внаслідок застосування ядерної зброї. На думку провідних учених, у людства залишилося не так вже й багато часу для спроб запобігти розвитку кризи в небажаному напрямку - до стану світової термоядерної війни або глобальної екологічної катастрофи.

Правильний діагноз - половина лікування

Ознаки кризи очевидні, але із-за позірної неможливості виходу з нього, саме його наявність і загострення, як правило, замовчується урядами і громадськими організаціями, вченими, соціологами, психологами. Причина свідомого замовчування ними загальної кризи в тому, що вони не бачать засобів виправлення нинішнього стану. У підсумку ця страусина політика лише посилює проблему і прискорює наближення катастрофи.

Як кажуть медики, правильний діагноз - це половина лікування. Замовчування ж хвороби і недооцінка її серйозності є пряма загроза життю.

Хоча основна проблема цивілізації - подолання глобальної кризи, для того, щоб почати її вирішувати, необхідно вирішити проблему не менш складну: проблему пояснення суспільству кризової ситуації. Ще дуже й дуже багато хто шукає рішення в науково-технічному, культурному і громадському прогресі, забуваючи про те, що надія на цей прогрес і ввела нас в кризовий стан.

Як запобігти поглибленню кризи

Для запобігання подальшого поглиблення кризи необхідно:
1. Визнання наявності кризи.
2. Виявлення причин кризи.
3. Усвідомлення існування альтернативи і можливості виходу з кризи.
4. Створення плану виходу з кризи.
5. Здійснення плану.

Михаэль Лайтман ""

- всегда в эфире!
Теги: криза, людство, цивілізація, глобальна криза
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама