Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги
Жорж-СпенсерЛента заметок группы: Моя країна - УКРАЇНА

Христина Стебельська: "Футбол – це прагнення вільного життя"

Отредактирована 14 октября´14 11:02 Просмотров: 600 Комментариев: 0

Цю футболку я купила в Донецьку в час ЄВРО-2012...

Понині часто її вдягаю, як і футболку з офіційною символікою чемпіонату…

Вони нагадують мені про український Донецьк, про єдність українців і нашу європейськість.

Футбол – це прагнення свободи, вільного життя, це командне відчуття «Україна вболіває за своїх!». Тут постійно в діалозі, таке спілкування цінуєш. Бо це не просто знайомство, а фото на згадку, сувенір у подарунок, а ще – безкоштовний майстер-клас іноземної мови. А краса українок! Її важко описати словами. Тоді навіть оператори УЄФА розгубилися і не знали, кого показувати – одна краща іншої! Це були надзвичайної фантазії вінки, неперевершено симпатичні тату на щічках і на руках…

Завжди пам’ятатиму королівський подарунок на мій День народження, який збігся з чемпіонатом! Бути іменинницею в часі ЄВРО – свято подвійне: я майже грала у футбол дванадцятим гравцем на полі. Кращого подарунка від колег-телевізійників, ніж квитки на всі матчі національної збірної, годі й придумати!

Як тоді вразив Донецьк! Він об’єднав нашу країну. Українські привітання з білбордів на кожному кроці, наші пісні у фан-зоні, розмаїття зелені парків... Донецьк на ЄВРО – як заповідник. Корінні донеччани – чудові провідники й доброзичливі екскурсоводи. Зелена донецька фан-зона навіть у чомусь була цікавішою від київської: просторо, з прохолодою, і чудово представлені українські бренди. До честі Донецька – синьо-жовтих прапорів я побачила тут значно більше, ніж на вулицях і проспектах Києва. Навіть балкони хрущовок рясніли українськими прапорами різних форм, закріпленими прищепками для білизни.

А ось Києву мала побажання. Достатньо скромно привітав жителів і гостей, влучних сучасних українських привітань, віншувань бракувало. Не було влучного набору українських пригощань до пива у фан-зоні. Хіба гостинність для фаната – це тільки чипси і сухарики? Де смачна українська випічка? І щоденні концерти треба готувати серйозніше. Адже виступ на Майдані – це культурна візитка України.

Символами фан-зони були усміхнені іноземці, які скандували «Київ, браво!» Українські сім’ї, які виходили на Хрещатик родинами. Сподобався мені і наш символ чемпіонату – зозулиця. Свистульки гончарів із Василькова, Карпат, Франківщини, Волині, Київщини, Полтавщини цікавили багатьох. І як реклама українських майстрів – це спрацювало.

Образ українського вболівальника – це система. Я ретельно готувалася як уболівальниця, мандруючи до фан-зони ледь не щовечора. І це не лише зовнішній вигляд: футболки, шалики, капелюхи з офіційною символікою, охайні вишиваночки, синьо-жовта фарба для розпису… Ледь не щовечора у фан-зоні я купувала якийсь символ ЄВРО на подарунки. Перечитала майже все опубліковане з буднів чемпіонату, але основне – щире спілкування із земляками, іноземцями. Я вважаю, що мій особистий приклад як уболівальниці – це і успіх України.

Ми добрі учні й будемо розвиватися. ЄВРО було для нас доброю школою. Є наші бренди, які треба якнайкраще популяризувати. Віддам належне добрій підготовці волонтерської молоді у різних сферах, влучності й популярності синьо-жовтої символіки.

Футбол – не просто гра. Це життєва школа для кожного вболівальника, щеплення гену гордості за країну, націю, народ. Це імідж. Після ЄВРО в мене з’явилося багато відповідей на чимало запитань. Про це я ще напишу, бо давно розумію, чому на запитання щодо походження українці відповідають «Ми з України» і додають «З центру Європи». Оце вам і є європейськість у собі.


Христина Стебельська

 

Группа: Моя країна - УКРАЇНА
Теги: футбол, україна, Христина Стебельська, Євро-2012
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама